Materace lateksowe

Opis kategorii

Podaruj swojemu dziecku piękne sny – sięgnij po materac lateksowy 

Rola materaca to kwestia, której nie należy bagatelizować, mając na uwadze prawidłowy rozwój swojej pociechy. Odpowiednio długi, głęboki sen w znaczny sposób wpływa na psychikę malucha oraz jego zdrowie fizyczne. Dzięki właściwej regeneracji dziecko rośnie, jak również może bez problemu zdobywać nowe umiejętności. Materac lateksowy to z pewnością godny polecenia produkt, który warto umieścić w dziecięcym łóżeczku. W ostatnich czasach popularność tego typu rozwiązań wzrosła, m.in. z uwagi na ich właściwości antyalergiczne i wytrzymałość. W naszej ofercie dostępne są materace różnej wielkości, które można dopasować do łóżek o następujących wymiarach: 60 x 120 cm, 70 x 140 cm, 80 x 160 cm, 90 x 180 cm, 90 x 190 cm, 90 x 200 cm oraz 120 x 200 cm. 

 

Materac lateksowy – idealne dopasowanie do budowy ciała 

Materac lateksowy składa się z lateksowych bloków. Jedną z największych zalet tego produktu jest bardzo dobra przepuszczalność powietrza. W związku z tym korzystanie z materaca lateksowego zapewnia odpowiednią termoregulację ciała podczas wypoczynku. Oznacza to, że śpiące na nim dziecko nie będzie się nadmiernie pocić ani budzić z powodu przegrzania. Dodatkowo, właściwa wentylacja powoduje, że w materacu nie gromadzi się duża ilość kurzu. Z uwagi na to, produkt będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci borykających się z alergiami. Budowa materaca lateksowego sprawia, że idealnie dostosowuje się on do sylwetki. Podpiera kręgosłup, co korzystnie wpływa na komfort snu. W momencie gdy ciężar ciała przestaje oddziaływać na materacwraca on do swojego pierwotnego kształtu. Jego wysoka wytrzymałość sprawia, że przez wiele lat nie ulega on zniszczeniom i każdego dnia zapewnia jego użytkownikowi należytą wygodę. 

 

Elastyczność oraz wytrzymałość to tylko część powodów, dla których warto zdecydować się na materac lateksowy. Postaw na wysoką jakość i zapewnij swojemu dziecku możliwie jak najlepsze warunki do wypoczynku!